Popis projektu

Charakteristika stavby

Domov se nachází na ulici Hybešova 1497/7 vedle nemocnice s poliklinikou. Kapacita zařízení je 52 lůžek, z toho 14 jednolůžkových a 19 dvoulůžkových pokojů. Všech 52 lůžek v domově je provozováno ve zvláštním režimu.

Domovy se zvláštním režimem jsou určeny osobám, které potřebují podporu a pomoc z důvodu duševního onemocnění, závislosti na návykových látkách či onemocnění stařeckou, Alzheimerovou a jinou demencí a již nemohou zůstat doma za pomoci svých blízkých či jiných dostupných služeb. Služba je poskytována nepřetržitě.

Objekt domova pro seniory budova o jednom podzemním a čtyřmi nadzemními podlažími (čtvrté nadzemní podlaží tvoří drobnou ustupující střešní nástavbu se strojovnami a střešní terasou).

V suterénu se nachází garáž pro osobní vozidla, šatny a technické zázemí objektu. V přízemí je situována jídelna, vstupní hala, technické prostory, kanceláře, prostory pro rehabilitaci a služby. Ve 2. a 3.NP jsou středové chodby, obytné buňky pro klienty a sesterna. Součástí objektu jsou společenské prostory, hobby místnost, velká společná jídelna a kadeřnictvím a pedikúrou. Celý objekt je slunný, vzdušný s příjemným interiérem.

V rámci areálu je vybudován nový sjezd, parkovací stání, osvětlení, opěrná zeď a malá odpočinková zahrada.

Detaily projektu

Kategorie
Objednatel Jihomoravský kraj, Žerotínovo náměstí 3/5, 601 82 Brno
Stupeň dokumentace DSP, DPS (konstrukční část a mobiliář), autorský dozor
Realizace 05/2022
Řešitelský tým Pod vedením hlavního Inženýra projektu Ing. Pavla Šudřicha, arch. řešení Ing.arch. Petr Skoumal